SŠ Trhové Sviny
SŠ Trhové Sviny
SŠ Trhové Sviny
Náš Facebook:
e-žákovská knížka

vykřičníkChceš si při škole PŘIVYDĚLAT? Tak pojď studovat k nám. Za odvedenou práci při praxi u nás studenti DOSTÁVAJÍ ZAPLACENO! A nejen to, každý žák ZDARMA dostane od školy pracovní oblečení!

Školské poradenské zařízení

více zde  

Aktuální jídelníčky

Školní jídelna na 1.4-30.4.2021

Junior Club na 16.4.2021
Junior Club na 19.4.2021

Aktuality

Beseda - Materiály používané při výrobě nábytku

  

   Ve dnech 05. 05. ( ZŠ Trhové Sviny a „MŠ, ZŠ a Praktická škola Trhové Sviny“) a 14. 05. 2015 (ZŠ Nové Hrady a „ZŠ a MŠ Horní Stropnice“) se žáci partnerských základních škol zúčastnili besedy v rámci aktivity KA02. Beseda se uskutečnila v rámci projektu „Rozvoj technického vzdělávání v Jihočeském kraji CZ.1.07/1.1.00/44.0007“. Tematicky byla beseda zaměřena na učební obor „Truhlář“ s názvem “Materiály používané při výrobě nábytku“.


  Přednášející Bc. Jaroslav Šimek žákům partnerských základních škol zajímavou formou ve zjednodušené podobě osvětlil použití různých materiálů při výrobě nábytku. Vyzdvihl důležitost znalostí o vlastnostech, charakteristice dřeva a jiných dřevnatých materiálů. Následovala ukázka vzorků dřeva, lamina, aglomerovaných desek a dřevěných spojovacích prostředků. Žáky partnerských základních škol zaujaly kolíky, lamely, klíny, péra a příložky. Bc. Šimek vysvětlil, které dřevo je vhodné pro výrobu nábytku a stavebně truhlářských výrobků. Připomenul, že nedílnou součástí nábytku je kování, které slouží k tomu, aby určený výrobek splnil svůj účel a jeho používání bylo bezproblémové. Bc. Šimek vysvětlit z jakých materiálů se kování vyrábí a jaké druhy kování se v praxi používají. Přednášející zdůraznil i význam povrchové úpravy dřeva. Připomenul, že nátěrové hmoty mají funkci estetickou ale i ochrannou a také jak se nátěrové hmoty aplikují. Na závěr besedy Bc. Šimek ukázal žákům partnerských základních škol jednoduché truhlářské výrobky – poličky, stoličky, dvířka.
 Více v naší fotogalerii nebo na facebooku.