SŠ Trhové Sviny
SŠ Trhové Sviny
SŠ Trhové Sviny
Náš Facebook:
e-žákovská knížka

vykřičníkChceš si při škole PŘIVYDĚLAT? Tak pojď studovat k nám. Za odvedenou práci při praxi u nás studenti DOSTÁVAJÍ ZAPLACENO! A nejen to, každý žák ZDARMA dostane od školy pracovní oblečení!

Školské poradenské zařízení

více zde  

Aktuální jídelníčky

Školní jídelna na 1.4-30.4.2021

Junior Club na 16.4.2021
Junior Club na 19.4.2021

Aktuality

Exkurze partnerských ZŠ do Mini Mlékárny Mláka

  Ve dnech 23.4. ( ZŠ Nové Hrady a „ZŠ a MŠ Horní Stropnice“) a 24.4.2015 ( ZŠ Trhové Sviny a „MŠ, ZŠ a Praktická škola Trhové Sviny“) se žáci partnerských základních škol zúčastnili exkurze Mini Mlékárna v obci Mláka, která se zabývá výrobou mléčných výrobků. Exkurze se uskutečnila v rámci projektu „Rozvoj technického vzdělávání v Jihočeském kraji CZ.1.07./1.1.00/44.0007“. Tematicky byla exkurze zaměřena na učební obor „Zemědělec-farmář“ s názvem „Technologie zpracování mléka“.


  Mini Mlékárna Mláka patří soukromému zemědělci Jaroslavu Auskému, kterému se podařilo zrealizovat projekt Mini Mlékárny na zpracování produkce dojeného skotu z vlastního faremního chovu a následný prodej mléčných výrobků. Slavnostní otevření nově vybudované mlékárny se konalo v srpnu 2013. Na stavbu dostal příspěvek z Evropského fondu.


  Mlékárenským provozem žáky provedla paní Dagmar Němcová, která žákům partnerských základních škol zajímavou formou vysvětlila ve zjednodušené formě produkci Mini Mlékárny, technologické vybavení mlékárny a technologii zpracování mléka. Informovala o tom, že firma je zaměřena na produkci: rostlinné výroby – pěstování obilovin a technických plodin a živočišné výroby – odchov skotu a produkce mléka, zpracování mléka na konečné výrobky: mléko, jogurty, tvaroh, zákys, jogurtové mléko, sýry a další mléčné výrobky. Mini Mlékárna má svojí vlastní prodejnu, kde lze zakoupit poctivé výrobky z plnotučného mléka získávaného z vlastního chovu červenostrakatých krav. Provozní doba prodejny je každý všední den od 7.00 do 18.00 hodin. Na závěr exkurze paní Dagmar Němcová pozvala žáky do prodejny, kde byla připravena ochutnávka mléčných výrobků, která zaujala nejen žáky, ale i pedagogický dozor. Největší ohlas měly produkty - čerstvý sýr, dohřívaný sýr, jogurty a šlehaný tvaroh. Více v naší fotogalerii nebo na našem facebooku.