SŠ Trhové Sviny
SŠ Trhové Sviny
SŠ Trhové Sviny
Náš Facebook:
e-žákovská knížka

vykřičníkChceš si při škole PŘIVYDĚLAT? Tak pojď studovat k nám. Za odvedenou práci při praxi u nás studenti DOSTÁVAJÍ ZAPLACENO! A nejen to, každý žák ZDARMA dostane od školy pracovní oblečení!

Školské poradenské zařízení

více zde  

Aktuální jídelníčky

Školní jídelna na 1.4-30.4.2021

Junior Club na 16.4.2021
Junior Club na 19.4.2021

Aktuality

Exkurze partnerských ZŠ do Rybářství Třeboň a.s.

   Ve dnech 16.4. ( ZŠ Nové Hrady a „ZŠ a MŠ Horní Stropnice“) a 17.4.2015 ( ZŠ Trhové Sviny a „MŠ, ZŠ a Praktická škola Trhové Sviny“) se žáci partnerských základních škol zúčastnili exkurze Rybářství Třeboň a.s., která se zabývá chovem a zpracováním ryb. Exkurze se uskutečnila v rámci projektu „Rozvoj technického vzdělávání v Jihočeském kraji CZ.1.07./1.1.00/44.0007“. Tematicky byla exkurze zaměřena na učební obor „Zemědělec-farmář“ s názvem „Technologie chovu a zpracování ryb“.


   Rybářským provozem žáky provedl ing. Aisert, který žákům partnerských základních škol zajímavou formou vysvětlil ve zjednodušené podobě technologii chovu ryb, činnost rybí líhně a technologii zpracování ryb. Rybářství Třeboň a.s. je největším výrobcem sladkovodních ryb v České republice i v Evropě. Společnost hospodaří na 8086 ha rybníků (488 rybníků). Roční produkce ryb činí cca 3 200 t, z toho je 90 % kapra a 10 % vedlejších druhů ryb (lín, candát, štika, sumec, amur, tolstolobik, bílá ryba a okoun). Hlavní činností společnosti je chov ryb. Rybářství Třeboň a.s. provozuje rybí líhně a sádky a je provozovatelem vlastních rybářských revírů pro sportovní rybolov. Chov ryb vychází z dlouholeté tradice rybníkářství v tomto regionu. Dominantní rybou, kterou Rybářství Třeboň a.s. chová ve svých rybnících, je kapr. Rybí líheň zajišťuje pro potřeby chovu ryb v Rybářství Třeboň a.s. umělý výtěr kaprů a vedlejších druhů ryb v období od března do července. Součástí areálu sádek je zpracovna a prodejna ryb. Ing. Aisert informoval žáky o tom, že ve zpracovně ryb jsou zpracovávány ryby vyprodukované pouze společností Rybářství Třeboň a.s. Odtud jsou rybí výrobky distribuovány k zákazníkům. Hlavními odběrateli jsou obchodní řetězce, specializované rybí prodejny a gastronomická zařízení. Výrobky ze sladkovodních ryb jsou dodávány chlazené, mražené a uzené. Exkurze končila na prodejně ryb. Žáci základních škol měli zájem o nákup uzených rybích výrobků. Několik žáků si vezlo domů i živé líny a kapry. Více v naší fotogalerii nebo na našem facebooku.