SŠ Trhové Sviny
SŠ Trhové Sviny
SŠ Trhové Sviny
Náš Facebook:
e-žákovská knížka

vykřičníkChceš si při škole PŘIVYDĚLAT? Tak pojď studovat k nám. Za odvedenou práci při praxi u nás studenti DOSTÁVAJÍ ZAPLACENO! A nejen to, každý žák ZDARMA dostane od školy pracovní oblečení!

Školské poradenské zařízení

více zde  

Aktuální jídelníčky

Školní jídelna na 1.4-30.4.2021

Junior Club na 16.4.2021
Junior Club na 19.4.2021

Aktuality

Exkurze partnerských ZŠ do Bioplyn Třeboň spol. s.r.o

  Ve dnech 29.4. ( ZŠ Nové Hrady a „ZŠ a MŠ Horní Stropnice“) a 30.4.2015 ( ZŠ Trhové Sviny a „MŠ, ZŠ a Praktická škola Trhové Sviny“) se žáci partnerských základních škol zúčastnili exkurze BIOPLYN Třeboň spol. s.r.o, která se zabývá výrobou elektrické energie bioformou. Exkurze se uskutečnila v rámci projektu „Rozvoj technického vzdělávání v Jihočeském kraji CZ.1.07./1.1.00/44.0007“. Tematicky byla exkurze zaměřena na učební obor „Elektrikář“ s názvem “Výroba elektrické energie bioformou“.


  Provozem BIOPLYNU Třeboň spol. s.r.o žáky provedl ing. Jan Kačerovský, který žákům partnerských základních škol zajímavou formou vysvětlil ve zjednodušené podobě výrobu elektrické energie bioformou. BIOPLYN Třeboň spol. s.r.o je první bioplynová stanice v České republice, která nejen dodává elektřinu, ale také vyrábí teplo. Stanice vytápí i městské lázně Aurora. Teplo se v lázních využívá v zimě na vytápění a v létě na ohřev bazénových vod, přípravu teplé užitkové vody a na ohřev rašeliny". Ing. Kačerovský dále informoval žáky o tom, že plynovod měří téměř 4,5 kilometru. Vstupní suroviny pro výrobu bioplynu pocházejí z nejbližšího okolí. Nejvíce se spotřebuje kukuřice, přes 14 tisíc tun za rok. Dále se zužitkuje prasečí kejda ze sousedního vepřína a tráva z Mokrých luk. Ing. Kačerovský zdůraznil výjimečnost energetického a ekologického projektu, který stál 125 milionů korun a byl podpořen Evropským fondem pro regionální rozvoj. Ing. Kačerovský též připomenul, že nová bioplynová stanice se nachází dva kilometry za městem, kde nezatěžuje obyvatele pachem ani nákladní dopravou a přechod ze zemního plynu na bioplyn je značnou finanční úsporou pro město. Více v naší fotogalerii nebo na našem facebooku.