SŠ Trhové Sviny
SŠ Trhové Sviny
SŠ Trhové Sviny
Náš Facebook:
e-žákovská knížka

vykřičníkChceš si při škole PŘIVYDĚLAT? Tak pojď studovat k nám. Za odvedenou práci při praxi u nás studenti DOSTÁVAJÍ ZAPLACENO! A nejen to, každý žák ZDARMA dostane od školy pracovní oblečení!

Školské poradenské zařízení

více zde  

Aktuální jídelníčky

Školní jídelna na 4.10.-26.10.2021

Junior Club na 25.10. 2021
Junior Club na 26.10.2021

Aktuality

Beseda - Podkovářství - úprava kopyt lichokopytníků

  Dne 29. května 2015 se pro žáky SŠ Trhové Sviny , obor "Zemědělec-farmář" uskutečnila odborná beseda na téma: "Podkovářství - úprava kopyt lichokopytníků". Besedu lektoroval pan Karel Kolafa - podkovář s mnohaletou zkušeností. Beseda se uskutečnila v rámci projektu „Rozvoj technického vzdělávání v Jihočeském kraji CZ.1.07/1.1.00/44.0007".

  Během odborné besedy pan Kolafa se žáky střední školy oboru "Zemědělec-farmář" zopakoval základní znalosti týkající se kopytníků, rozdílů mezi lichokopytníky a sudokopytníky, anatomie kopyta atd. Během tohoto opakování p. Kolafa žáky za jejich znalosti pochválil. Po té p. Kolafa na základě svých dlouholetých praktických znalostí seznámil žáky s důkladnou anatomií kopyta (zaúhlením kopytních kostí, jednotlivých kopytních škár, bílou čárou atd.), přičemž žákům střední školy zároveň vysvětloval, jaký tvar musí mít kopyto lichokopytníků, jak tohoto tvaru u přerostlých kopyt docílit, ve kterých částech kopyta se dá kopytní rohoviny ubrat více a kde méně, atd. Důležitou fází odborné besedy byla rovněž tzv. "kopytní veterina", kde p. Kolafa žáky seznámil s některými podkovářskými zákroky u přerostlých či nemocných kopyt. Více v naší fotogalerii nebo na facebooku.