SŠ Trhové Sviny
SŠ Trhové Sviny
SŠ Trhové Sviny
Náš Facebook:
e-žákovská knížka

vykřičníkChceš si při škole PŘIVYDĚLAT? Tak pojď studovat k nám. Za odvedenou práci při praxi u nás studenti DOSTÁVAJÍ ZAPLACENO! A nejen to, každý žák ZDARMA dostane od školy pracovní oblečení!

Školské poradenské zařízení

více zde  

Aktuální jídelníčky

Školní jídelna na 1.4-30.4.2021

Junior Club na 16.4.2021
Junior Club na 19.4.2021

Aktuality

Odborná beseda Plemena masného skotu

   Dne 23.3.2015 se žáci střední školy oboru "Zemědělec-farmář" zúčastnili odborné besedy v rámci aktivity KA06 na téma: „Plemena masného skotu“. Besedu vedl předseda "Českého svazu chovatelů masného skotu" Ing. Vráblík. Beseda proběhla "na půdě" Střední školy, Trhové Sviny, Školní 709 a uskutečnila se v rámci projektu "Rozvoj technického vzdělávání v Jihočeském kraji CZ.01.07/1.1.00/44.0007".

   Tato odborná beseda souvisí s již proběhlými odbornými besedami v rámci tohoto projektu pro žáky střední školy oboru ZF a tematicky na ně navazuje. Tématem této besedy byla oblast zabývající se skotem, respektive masným rázem skotu. Žáci střední školy se dozvěděli mnoho praktických poznatků z této oblasti - dozvěděli se základní rozdíly v popisu mléčného a masného skotu. Dále byly žákům SŠ prezentovány formou video a fotoprodukce nejvýznamnější plemena masného skotu, rozdíly mezi nimi, praktické zkušenosti s chovem jednotl. plemen atd. Zajímavostí byl výklad týkající se rozdílnosti a změny ve stavbě dnešních moderních plemen ve srovnání s původními primitivními masnými plemeny. Byl zde zřetelně prezentován zásah člověka ve smyslu zdokonalit produkci masa u skotu. Více v naší fotogalerii.