SŠ Trhové Sviny
SŠ Trhové Sviny
SŠ Trhové Sviny
Náš Facebook:
e-žákovská knížka

vykřičníkChceš si při škole PŘIVYDĚLAT? Tak pojď studovat k nám. Za odvedenou práci při praxi u nás studenti DOSTÁVAJÍ ZAPLACENO! A nejen to, každý žák ZDARMA dostane od školy pracovní oblečení!

Školské poradenské zařízení

více zde  

Aktuální jídelníčky

Školní jídelna na 4.10.-26.10.2021

Junior Club na 25.10. 2021
Junior Club na 26.10.2021

Aktuality

Exkurze - Specifika chovu a ustájení sportovních koní

   Ve dnech 06. 05. ( ZŠ Trhové Sviny a „MŠ, ZŠ a Praktická škola Trhové Sviny“) a 11. 05. 2015 (ZŠ Nové Hrady a „ZŠ a MŠ Horní Stropnice“) se žáci partnerských základních škol zúčastnili exkurze v Doudlebech - Jezdecký klub Falea a tréninkové středisko dětí a mládeže. Exkurze se uskutečnila v rámci projektu „Rozvoj technického vzdělávání v Jihočeském kraji CZ.1.07/1.1.00/44.0007“. Tematicky byla exkurze zaměřena na učební obor „Zemědělec - farmář“ s názvem “Specifika chovu a ustájení sportovních koní“.


  Provozem Jezdeckého klubu Falea a tréninkového střediska dětí a mládeže žáky provedla Ing. Hana Civišová, která žákům partnerských základních škol zajímavou formou vysvětlila ve zjednodušené formě specifika chovu a ustájení sportovních koní. Objasnila žákům důležitost správného krmení sportovních koní, přičemž objasnila pojmy jako je "seno, senáž, sláma, objemné a jadrné krmivo". Vysvětlila výhody mačkaného ovsa a ječmene. Žáci partnerských základních škol shlédli ustájení sportovních koní, ujasnili si pojmy hřebec, valach, klisna. Jezdeckému klubu Falea se narodil 5. 5. 2015 malý hřebeček, který je strakatý a vzbudil u žáků veliký obdiv. Jezdecký klub Falea se zúčastňuje sportovních (skokových a drezurních) závodů - i Mistrovství ČR. Více v naší fotogalerii nebo na facebooku.