SŠ Trhové Sviny
SŠ Trhové Sviny
SŠ Trhové Sviny
Náš Facebook:
e-žákovská knížka

vykřičníkChceš si při škole PŘIVYDĚLAT? Tak pojď studovat k nám. Za odvedenou práci při praxi u nás studenti DOSTÁVAJÍ ZAPLACENO! A nejen to, každý žák ZDARMA dostane od školy pracovní oblečení!

Školské poradenské zařízení

více zde  

Aktuální jídelníčky

Školní jídelna na 4.10.-26.10.2021

Junior Club na 25.10. 2021
Junior Club na 26.10.2021

Aktuality

Exkurze - Výroba vazeb a krovů pomocí CNC strojů

   Dne 18. 05. 2015 se žáci partnerských základních škol („MŠ, ZŠ a Praktická škola Trhové Sviny“ a „ZŠ a MŠ Horní Stropnice“) zúčastnili exkurze ve společnosti NEMA, spol. s r.o. v Jílovicích. Exkurze se uskutečnila v rámci projektu „Rozvoj technického vzdělávání v Jihočeském kraji CZ.1.07/1.1.00/44.0007“. Tematicky byla exkurze zaměřena na učební obor „Truhlář“ s názvem “ Výroba vazeb a krovů pomocí CNC strojů“.

 
  Provozem dřevařské společnosti "NEMA, spol. s r.o. provedl Ing. Tomáš Nemrava, který žákům partnerských základních škol zajímavou formou vysvětlil ve zjednodušené formě výrobu vazeb a krovů pomocí CNC strojů. Informoval žáky o tom, že společnost NEMA, spol. s r.o. byla založena v roce 1993. Je českou firmou, která se plně specializuje na kompletní zpracování dřevní hmoty a následného řeziva. Vlastní moderní evropské technologie a softwary na výrobu nízkoenergetických a pasivních dřevostaveb, vázaných krovů a vazníků. Ing. Nemrava zdůraznil, že jejich firma patří mezi nejvýznamnější výrobce dřevostaveb, vázaných krovů a vazníků na českém trhu. Zaměstnává 65 odborníků specializujících se na práci se dřevem. Cílem společnosti NEMA, spol. s r.o. je poskytovat zákazníkům výrobky a služby prvotřídní kvality a být tuzemskou jedničkou v oboru střešních konstrukcí a prosadit se na zahraničním trhu. Ing. Nemrava dále objasnil pojmy vazníková konstrukce, dřevostavba, pergola, nízkoenergetická dřevostavba, pasivní a nulová dřevostavba. Provádějící vyzdvihnul, že NEMA, spol. s r.o k výrobě vazeb a krovů používá kvalitní, zdravý a přírodní materiál. Žáci partnerských základních škol shlédli nejmodernější technologie, počítačové softwary a praktické příklady výroby vazeb a krovů. Ing. Nemrava objasnil práci na CNC strojích. Zdůraznil, že ke každému zákazníkovi a projektu přistupují individuálně. Více v naší fotogalerii nebo na facebooku.