SŠ Trhové Sviny
SŠ Trhové Sviny
SŠ Trhové Sviny
Náš Facebook:
e-žákovská knížka

vykřičníkChceš si při škole PŘIVYDĚLAT? Tak pojď studovat k nám. Za odvedenou práci při praxi u nás studenti DOSTÁVAJÍ ZAPLACENO! A nejen to, každý žák ZDARMA dostane od školy pracovní oblečení!

Školské poradenské zařízení

více zde  

Aktuální jídelníčky

Školní jídelna na 4.10.-26.10.2021

Junior Club na 25.10. 2021
Junior Club na 26.10.2021

Aktuality

Beseda - Praktická ukázka hospodářských a exotických býložravců

  Ve dnech 19. 05. 2015 (MŠ, ZŠ a Praktická škola Trhové Sviny a ZŠ a MŠ Horní Stropnice) a 26. 05. 2015 (ZŠ Trhové Sviny a ZŠ Nové Hrady) se žáci partnerských základních škol zúčastnili besedy v rámci aktivity KA02. Beseda se uskutečnila v rámci projektu „Rozvoj technického vzdělávání v Jihočeském kraji CZ.1.07/1.1.00/44.0007“. Tematicky byla beseda zaměřena na učební obor „Zemědělec - farmář “ s názvem „Praktická ukázka hospodářských a exotických býložravců“.

  Přednášející Petr Homola (ošetřovatel býložravců) žákům partnerských základních škol zajímavou formou vysvětlil ve zjednodušené podobě chov hospodářských a exotických býložravců. Objasnil, že býložravec je živočich, který pojídá pouze rostliny nebo části rostlin. Pan Homola dále vyložil způsoby býložravé výživy, zaměřil se na spásání, objemné a jadrnné krmivo, osvětlil výhody krmení mačkaného ovsa a granulovaného krmiva. Po té následovaly praktické ukázky jednotlivých druhů hospodářských a exotických býložravců. Žáci partnerských základních škol obdivovali buvola domácího, pakoně i kozy a ovce. Ošetřovatel býložravců také objasnil domestikaci druhů zvířat, jako je wantusi, buvol domácí, velbloud, osel, pony, jak, lamy, které jsou v ZOO Dvorec chováni v nemalém počtu. Žáci partnerských základních škol s přednášejícím aktivně diskutovali, pokládali otázky a dokonce i propojili vědomosti získané na exkurzích a na besedách, které se uskutečnily v rámci projektu "Rozvoj technického vzdělávání v Jihočeském kraji". Pojmy domestikace, jadrnné krmivo, seno, senáž, sudokopytník, lichokopytník jsou žákům partnerských základních škol známé a umí je správně používat. Na závěr besedy žáci partnerských základních škol shlédli velblouda a pan ošetřovatel zdůraznil jeho schopnost přežívat bez vody. Dále, že se chová pro dopravu břemen, pro maso a mléko. Pan Homola připomenul, že velbloudí mléko je velmi tučné a husté. Více v naší fotogalerii nebo na facebooku.