SŠ Trhové Sviny
SŠ Trhové Sviny
SŠ Trhové Sviny
Náš Facebook:
e-žákovská knížka

vykřičníkChceš si při škole PŘIVYDĚLAT? Tak pojď studovat k nám. Za odvedenou práci při praxi u nás studenti DOSTÁVAJÍ ZAPLACENO! A nejen to, každý žák ZDARMA dostane od školy pracovní oblečení!

Školské poradenské zařízení

více zde  

Aktuální jídelníčky

Školní jídelna na 1.4-30.4.2021

Junior Club na 16.4.2021
Junior Club na 19.4.2021

Aktuality

Země Živitelka

      Dne 2.9.2O14 se žáci naší školy učebních oborů Opravářské práce a Zemědělec-farmář v počtu 21 žáků zúčastnili exkurze tradičního zemědělského veletrhu v Českých Budějovicích pod názvem „ZEMĚ ŽIVITELKA“. Exkurze se uskutečnila v rámci projektu „Rozvoj technického vzdělávání v Jihočeském kraji CZ.01.O7./1.1.00/44:0007“.

     Výstava "ZEMĚ ŽIVITELKA" patří mezi tradiční největší zemědělské veletrhy v České republice. Je zde vystavována zemědělská technika, technika pro zahradnictví, technologie pro komunální služby, živá hospodářská zvířata atd. Žáci v rámci výstavy mohli shlédnout nejmodernější exempláře zemědělských traktorů, zahradních traktorů, strojů pro zpracování půdy, zůčastnili se bonitace býků a krav plemen Limousine a Aberdeen angus.

     Tato výstava spolu s výstavou "Techagro" v Brně představuje v České republice vrchol prezentace veškeré techniky, která se zemědělstvím souvisí.

     Výstavu provázel bohatý doprovodný program s aktuálními tématy v odvětví zemědělství za účasti významných osobností. Tato exkurze určitě přispěla k rozšíření obzoru a pohledu na nové technologie používané v zemědělské prvovýrobě. Více v naší fotogalerii či na facebooku.