SŠ Trhové Sviny
SŠ Trhové Sviny
SŠ Trhové Sviny
Náš Facebook:
e-žákovská knížka

vykřičníkChceš si při škole PŘIVYDĚLAT? Tak pojď studovat k nám. Za odvedenou práci při praxi u nás studenti DOSTÁVAJÍ ZAPLACENO! A nejen to, každý žák ZDARMA dostane od školy pracovní oblečení!

Školské poradenské zařízení

více zde  

Aktuální jídelníčky

Školní jídelna na 1.4-30.4.2021

Junior Club na 16.4.2021
Junior Club na 19.4.2021

Aktuality

exkurze do Hall in Tirol

    Dny 7. - 8.10.2014 proběhla exkurze do výrobního závodu Felder, tato akce se uskutečnila za podpory projektu Budoucnost nás baví - CZ.1.07/1.1.14/01.0039. Vevýrobním závodu, studenti i učitelé, byli vybaveni radiosluchátky pro lepší slyšitelnost překladu. Následovali průvodce přiděleného firmou Felder a Ing. T. Vystyda po jednotlivých výrobních úsecích. Viděli jak kompletaci jednotlivých dílů na stroje, tak i výrobu jednotlivých součástek z ocelových polotovarů. Prošli též úsek povrchové úpravy a expedice závodu.

      Exkurze do zemské školy: Prohlídka začala v místnosti s ukázkovými pracemi studentů 1-3 ročníku, následně si naši žáci prohlédli kabinet proměněný na vzorkovnu dřev, dílny a studentské projekty, které byly součástí školy např. kaple, jídelna učitelů, kuchyňka studentů. Nakonec navštívili hodinu odborného kreslení, kde se seznámili se závěrečnými pracemi studentů. Na závěr prodiskutovali s rakouskými kolegy rozdíly mezi českým a rakouským systémem odborných škol. Velice je zaujala organizace rakouského vzdělávacího systému po tzn. epochách. Zdejší žáci navštěvují teoretické vyučování pouze 10 týdnů v roce. Pak následuje přezkoušení a nástup na odborný výcvik.

       Předváděcí akce strojů firmy Felder: V předváděcí provozovně byli žáci formou ukázek podrobně seznámeni s přípravou výroby a samotnou výrobou na CNC strojích. Zástupce firmy Felder nám daroval na ukázku zhotovený dílec nábytku. Na závěr prohlídky všichni žáci naší školy, včetně pedagogického dozoru, obdrželi malý dárek v podobě propagačních materiálů (trička, kšiltovky, skládací metry). Více v naší fotogalerii nebo na facebooku.