SŠ Trhové Sviny
SŠ Trhové Sviny
SŠ Trhové Sviny
Náš Facebook:
e-žákovská knížka

vykřičníkChceš si při škole PŘIVYDĚLAT? Tak pojď studovat k nám. Za odvedenou práci při praxi u nás studenti DOSTÁVAJÍ ZAPLACENO! A nejen to, každý žák ZDARMA dostane od školy pracovní oblečení!

Školské poradenské zařízení

více zde  

Aktuální jídelníčky

Školní jídelna na 4.10.-26.10.2021

Junior Club na 25.10. 2021
Junior Club na 26.10.2021

Aktuality

Exkurze partnerských ZŠ do Kachní farmy Mokřiny

  Ve dnech 9. 4. ( ZŠ Nové Hrady a „ZŠ a MŠ Horní Stropnice“) a 10. 4.2015 ( ZŠ Trhové Sviny a „MŠ, ZŠ a Praktická škola Trhové Sviny“) se žáci partnerských základních škol zúčastnili exkurze KF Mokřiny s.r.o., která se hlavně zabývá chovem a prodejem vodní drůbeže (konkrétně kachen) a doplňkově kuřat. Exkurze se uskutečnila v rámci projektu „Rozvoj technického vzdělávání v Jihočeském kraji CZ.1.07./1.1.00/44.0007“. Tematicky byla exkurze zaměřena na učební obor „Zemědělec-farmář“ s názvem “Technologie chovu vodní drůbeže“.


  Provozem KF Mokřiny s.r.o žáky provedl majitel firmy pan Jan Zimmel , který žákům partnerských základních škol zajímavou formou vysvětlil ve zjednodušené podobě technologii chovu vodní drůbeže. Společnost KF Mokřiny s.r.o. byla založena před 5 lety a od té doby zprostředkovává dodávky kachen divokých, kachen březňaček, kachňat a kuřat. Pan Zimmel žáky informoval o tom, že denně sbírají 800 kusů kachních vajec. Velice zajímavé bylo shlédnutí líhně kachen divokých a to jednodenních a týdenních kachňat. Žáci měli možnost si vzít kachňata i do ruky, což se jim velmi líbilo. Aktivně se zapojili do diskuze, zajímali se o nákup malých kachňat. Cena jednoho kachněte činí 20,- Kč. Velice poutavě hovořil pan Jan Zimmel i o odchovně kuřat, celá produkce kuřat trvá 35 dní. Po té KF Mokřiny s.r.o. kuřata dodává do obchodní společnosti Vodňanská drůbež a.s., kde jsou dále zpracovávána.
 Více v naší fotogalerii nabo na našem facebooku.