SŠ Trhové Sviny
SŠ Trhové Sviny
SŠ Trhové Sviny
Náš Facebook:
e-žákovská knížka

vykřičníkChceš si při škole PŘIVYDĚLAT? Tak pojď studovat k nám. Za odvedenou práci při praxi u nás studenti DOSTÁVAJÍ ZAPLACENO! A nejen to, každý žák ZDARMA dostane od školy pracovní oblečení!

Školské poradenské zařízení

více zde  

Aktuální jídelníčky

Školní jídelna na 1.9.-30.9.2021

Junior Club na 24.9.2021
Junior Club na 29.9.2021

Aktuality

Gastrofest

   Dne 14. listopadu se žáci naší školy oboru "Kuchař-číšník" v rámci gastronomické výstavy "Gastrofest" zúčastnili finálového kola kuchařského pětiboje pořádaného obchodním řetězcem MAKRO. Mezi pět nejlepších škol z celé republiky, které se mezi sebou v kuchařských a číšnických dovednostech utkali ve finále, postoupily kromě naší školy ještě střední škola z Prahy, Ostravy, Českých Budějovic a Velkého Meziříčí. Finálové kolo této soutěže bylo rozvrženo do tří soutěžních dnů - od čtvrtka 13.11. do soboty 15.11., během kterých se vystřídaly všechny zmíněné střední školy. Soutěžní týmy zastupující jednotlivé střední školy musely prokázat během svého vystoupení odborné dovednosti v oblasti kuchařské, barmanské, baristické, someliérské a číšnické.

   Kvalita jednotlivých soutěžících z hlediska odbornosti byla velmi podobná, bodové rozdíly při hodnocení byly minimální. Celkový bodový zisk za všechny disciplíny se lišil mezi školou, která se umístila na konečném pátém místě a školou, která se umístila na konečném třetím místě o jeden jediný bod. Žáci naší školy absolvovali všechny "gastro" disciplíny se ctí a v kuchařských dovednostech získali dokonce druhé místo. Všem zúčastněným a učitelům odborného výcviku, kteří žáky na soutěž připravovali, patří dík za vzornou reprezentaci školy. Více se dozvíte z naší fotogalerie.