SŠ Trhové Sviny
SŠ Trhové Sviny
SŠ Trhové Sviny
Náš Facebook:
e-žákovská knížka

vykřičníkChceš si při škole PŘIVYDĚLAT? Tak pojď studovat k nám. Za odvedenou práci při praxi u nás studenti DOSTÁVAJÍ ZAPLACENO! A nejen to, každý žák ZDARMA dostane od školy pracovní oblečení!

Školské poradenské zařízení

více zde  

Aktuální jídelníčky

Školní jídelna na 1.11.-30.11.2021

Junior Club na 26.11.2021
Junior Club na 29.11.2021

Aktuality

Beseda Technologie odchovu masného skotu

   Dne 27.3.2015 se žáci střední školy oboru "Zemědělec-farmář" zúčastnili odborné besedy v rámci aktivity KA06 na téma: „Technologie odchovu masného skotu“. Besedu vedl předseda "Českého svazu chovatelů masného skotu" Ing. Vráblík.

   Tématem této besedy byla oblast zabývající se chovem a odchovem masného  skotu. Žáci střední školy se dozvěděli mnoho praktických poznatků z této oblasti - dozvěděli se základní rozdíly v chovu mléčného a masného skotu. Dále byly žákům SŠ prezentovány formou video a fotoprodukce technologické způsoby odchovu masného skotu, byl jim vysvětlen základní rozdíl mezi intenzivním a extenzivním způsobem chovu masného skotu. Výklad pro žáky SŠ obsahoval i informace z oblasti zoohygieny, kdy je důležité zachovávat určitá pravidla při odchovu skotu, aby zvířata byla zdravá a dobře přirůstala na přírůstku. Neméně důležité byly informace  o skladbě krmiva. Celý výklad Ing. Vráblíka byl doplněn o poznatky a fotodokumentaci ze zahraničních návštěv masných farem (např. z Kanady, Nového Zélandu, Francie atd.). Více v naší fotogalerii.