SŠ Trhové Sviny
SŠ Trhové Sviny
SŠ Trhové Sviny
Náš Facebook:
e-žákovská knížka

vykřičníkChceš si při škole PŘIVYDĚLAT? Tak pojď studovat k nám. Za odvedenou práci při praxi u nás studenti DOSTÁVAJÍ ZAPLACENO! A nejen to, každý žák ZDARMA dostane od školy pracovní oblečení!

Školské poradenské zařízení

více zde  

Aktuální jídelníčky

Školní jídelna na 4.10.-26.10.2021

Junior Club na 25.10. 2021
Junior Club na 26.10.2021

Aktuality

Odborná beseda Pastevní odchov hospodářských zvířat, agrotechnika pastvin

   Dne 4. 3. 2015 se naši žáci oboru Zemědělec - Farmář zúčastnili odborné besedy: Porod hříbat a jejich odchov do odstavu. Besedu vedla MVDr. Kateřina Píhová. Akce proběhla v prostorách naší školy v rámci projektu Rozvoj technického vzdělávání v Jihočeském kraji CZ.01.07/1.1.00/44.0007.

   Tématem této besedy byly zootechnická oblast zabývající se pastevním odchovem hospodářských zvířat. Žáci se dozvěděli mnoho praktických poznatků, např., že pastviny musejí být oplocené, že na určitém výměru pastvin může být pouze omezený počet zvířat, dále musí na pastvě být přísun vody a dostatek travní zeleně. Zajímavostí byly i příklady z praxe o úpalech zvířat, vyrážkách atd. Více c naší fotogalerii.