SŠ Trhové Sviny
SŠ Trhové Sviny
SŠ Trhové Sviny
Náš Facebook:
e-žákovská knížka

vykřičníkChceš si při škole PŘIVYDĚLAT? Tak pojď studovat k nám. Za odvedenou práci při praxi u nás studenti DOSTÁVAJÍ ZAPLACENO! A nejen to, každý žák ZDARMA dostane od školy pracovní oblečení!

Školské poradenské zařízení

více zde  

Aktuální jídelníčky

Školní jídelna na 4.10.-26.10.2021

Junior Club na 25.10. 2021
Junior Club na 26.10.2021

Aktuality

exkurze na výlov rybníka Rožmberk

   Dne 10. 10. 2O14 se žáci naší školy, učebního oboru Zemědělec - farmář, zúčastnili exkurze "Výlov rybníka Rožmberk". Exkurze se uskutečnila v rámci projektu „Rozvoj technického vzdělávání v Jihočeském kraji CZ.01.O7./1.1.00/44:0007“.


   Výlov rybníka Rožmberk patří k tradičnímu vyvrcholení rybářské práce celého třeboňského rybářství. Tento rybník je dominantou Jižních Čech a v podstatě celé České republiky, protože se rozlohou jedná o největší rybník v naší republice. Po celou dobu exkurze žákům školy poskytoval výklad renomovaný odborník z oboru rybářství pan Ludvík Čiňatl. Seznámil žáky s historií, technickými údaji a zajímavostmi rybníka Rožmberk. V prostoru hráze u hlavní výpusti žáci viděli výlov ryb, jejich vážení a třídění jednotlivých kategorií a druhů ryb. Další vědomosti o rybách získali žáci v prostorách sádek rybníka Rožmberk. Zajímavostí byly historické váhy uzpůsobené k vážení ryb, přeprava a uchovávání ryb.


   Celý výlov byl provázen trhem, kde bylo možno shlédnout zpracování ryb a jejich využití v gastronomii.
Hlavním tématem pro žáky bylo prohloubení znalostí o chovu ryb, protože chov této komodity patří vedle chovu hospodářských zvířat mezi stěžejní pilíře potravinářské prvovýroby v jižních Čechách a je proto důležité, aby žáci oboru "Zemědělec - farmář" měli o tomto odvětví také přehled a znalosti. Více v naší fotogalerii nebo na facebooku.