SŠ Trhové Sviny
SŠ Trhové Sviny
SŠ Trhové Sviny
Náš Facebook:

vykřičníkChceš si při škole PŘIVYDĚLAT? Tak pojď studovat k nám. Za odvedenou práci při praxi u nás studenti DOSTÁVAJÍ ZAPLACENO! A nejen to, každý žák ZDARMA dostane od školy pracovní oblečení!

Školské poradenské zařízení

více zde  

Aktuální jídelníčky

Školní jídelna na 1.5.-31.5.2019

Junior Club na 17. 5. 2019
Junior Club na 20. 5. 2019

Aktuality

Odborná beseda John Deere

    Dne 14.1.2015 se žáci střední školy oboru "Opravářské práce" zúčastnili odborné besedy v rámci aktivity KA06 na téma: „Prezentace zemědělské techniky značky John Deere“. Odborným lektorem, který v rámci besedy žákům střední školy zemědělskou techniku (převážně těžké zemědělské traktory) představil, byl zástupce firmy DAŇHEL AGRO a.s. Mgr. Ptáčník.

   Tato odborná beseda se skládala ze dvou tématických celků. V první části přednášky se žáci mohli fyzicky s jednotlivými stroji (převážně těžkými zemědělskými traktory) seznámit, mohli si je prohlédnout, vlézt do kabiny traktoru a pod dohledem Mgr. Ptáčníka názorně vyzkoušet některé funkce traktoru. Při této aktivitě Mgr. Ptáčník žákům názorně vysvětlil např. specifika převodovky u traktorů této značky, klimatizaci, osvětlení stroje pro práci ve večerních hodinách atd.

    Druhá část přednášky byla teoretická - Mgr. Ptáčník prostřednictvím dataprojektoru promítl žákům střední školy prezentaci, kterou má firma DAŇHEL AGRO a.s. k zemědělským traktorům k dispozici. Odborný výklad se týkal především praktických zkušeností souvisejících s používáním těchto strojů a dále pak k osvětlení originálních a jedinečných mechanismů, které firma John Deere u těchto strojů oproti konkurenci používá a má je dokonce patentované (např. navigační systém). Dále se žáci dozvěděli technické parametry jednotlivých traktorů (jaké jsou motory, převodovky, hydrauliky, vybavení kabin u jednotlivých typů) a k jaké práci se jednotlivé typy traktorů hodí. Dále se žáci seznámili s navigačními systémy, s přijímači StarFire, s displeji GreenStar 2 a s naváděcím systémem GreenStar světlá lišta. Více v naší fotogalerii nebo na facebooku.