SŠ Trhové Sviny
SŠ Trhové Sviny
SŠ Trhové Sviny
Náš Facebook:

vykřičníkChceš si při škole PŘIVYDĚLAT? Tak pojď studovat k nám. Za odvedenou práci při praxi u nás studenti DOSTÁVAJÍ ZAPLACENO! A nejen to, každý žák ZDARMA dostane od školy pracovní oblečení!

Školské poradenské zařízení

více zde  

Aktuální jídelníčky

Školní jídelna na 1.5.-31.5.2019

Junior Club na 17. 5. 2019
Junior Club na 20. 5. 2019

Aktuality

Odborná beseda komunální technika John Deere

    Dne 28.1.2015 se žáci střední školy oboru "Opravářské práce" zúčastnili odborné besedy v rámci aktivity KA06 na téma: „Prezentace komunální techniky značky John Deere“. Odborným lektorem, který v rámci besedy žákům střední školy komunální a zahradní techniku představil, byl zástupce firmy DAŇHEL AGRO a.s. Mgr. Ptáčník.

   Tato odborná beseda se skládala ze dvou tématických celků. V první části přednášky se žáci mohli fyzicky s jednotlivými stroji (převážně travními sekačkami a zahradními traktory) seznámit, mohli si je prohlédnout, nastartovat a někteří žáci také sjet. Při této aktivitě Mgr. Ptáčník žákům názorně vysvětlil např. pojezdové mechanismy, funkčnost žacího ústrojí, mulčovací mechanismus, poloměry zatáčení jednotl. strojů, spotřebu atd.

    Druhá část přednášky byla teoretická - Mgr. Ptáčník prostřednictvím dataprojektoru promítl žákům střední školy celou prezentaci, kterou firma DAŇHEL AGRO a.s. k této zahradní a komunální technice má k dispozici. Odborný výklad se týkal především praktických zkušeností souvisejících s používáním této techniky a dále pak k osvětlení originálních a jedinečných mechanismů, které firma John Deere u těchto strojů oproti konkurenci používá a má je dokonce patentované (např. používání ventilátorů k lepšímu sběru posečené hmoty). Žáci se také dozvěděli technické parametry jednotlivých strojů (motor, výkon, spotřeba, u sekaček pracovní záběr, výšku sečení, objem sběracího koše). Více v naší fotogalerii nebo na facebooku.