SŠ Trhové Sviny
SŠ Trhové Sviny
SŠ Trhové Sviny
Náš Facebook:

vykřičníkChceš si při škole PŘIVYDĚLAT? Tak pojď studovat k nám. Za odvedenou práci při praxi u nás studenti DOSTÁVAJÍ ZAPLACENO! A nejen to, každý žák ZDARMA dostane od školy pracovní oblečení!

Školské poradenské zařízení

více zde  

Aktuální jídelníčky

Školní jídelna na 3.6-28.6.2019

Aktuality

Beseda Reprodukce koní

   Dne 12.2.2015 se žáci střední školy oboru "Zemědělec-farmář" zúčastnili odborné besedy v rámci aktivity KA06 na téma: „Reprodukce koní“. Besedu vedla praktická veterinární lékařka MVDr. Kateřina Píhová. Beseda proběhla "na půdě" Střední školy, Trhové Sviny, Školní 709 a uskutečnila se v rámci projektu "Rozvoj technického vzdělávání v Jihočeském kraji CZ.01.07/1.1.00/44.0007.

   Tato odborná beseda souvisí s již proběhlými odbornými besedami v rámci tohoto projektu pro žáky střední školy oboru ZF a tematicky na ně navazuje. Tématem této besedy byla oblast zabývající se reprodukcí koní. Žáci střední školy se dozvěděli mnoho praktických poznatků z této oblasti - např. o metodách připouštění koní, inseminací, embriotransferů, vyšetřování březostí klisen, krmení březích klisen atd. Těmito poznatky si žáci velmi podstatně rozšířili odborné znalosti, které byly zajímavou a poutavou formou doplněny příklady z praxe.

Více v naší fotogalerii nebo na facebooku.