SŠ Trhové Sviny
SŠ Trhové Sviny
SŠ Trhové Sviny
Náš Facebook:
e-žákovská knížka

vykřičníkChceš si při škole PŘIVYDĚLAT? Tak pojď studovat k nám. Za odvedenou práci při praxi u nás studenti DOSTÁVAJÍ ZAPLACENO! A nejen to, každý žák ZDARMA dostane od školy pracovní oblečení!

Školské poradenské zařízení

více zde  

Aktuální jídelníčky

Školní jídelna na 1.6.-30.6.2022

Junior Club na 1.7.2022
Junior Club na 30.6.2022
Junior Club na 29.6.2022

Aktuality

Exkurze Zoo Praha

OPVK

 

    Dne 27.05. 2014 se žáci Středního odborného učiliště a Střední odborné školy a žáci spolupracujících základních škol (ZŠ Nové Hrady, ZŠ Trhové Sviny, MŠ,ZŠ a Praktická Trhové Sviny) zúčastnili exkurze do Zoo praha v rámci projektu " Rozvoj technického vzdělávání v Jihočeském kraji CZ.01.07./1.1.00/44.0007".

   Exkurze byla zaměřena na poznávání jiných druhů sudokopytníků a lichokopytníků - nepatřích do kategorie tzv. "hospodářských zvířat". Nejdostupnějším místem, kde se dá poznat nejvíce těchto zvířat je ZOO Praha. V tomto areálu se kromě zajímavostí u jednotlivých zvířat mohli žáci seznámit, resp. udělat si představu o tzv. "evoluci", tzn. vývoji zvířat. Příkladem za všechny je např. kůň Převalský, který je prapředkem ve vývojové řadě dnešních plemen koní. Zde si žáci mohli udělat představu, jak primitivně původní koně vypadali. Podobná situace byla k vidění i u dalších zvířat, hlavně turovitých. Kromě těchto klasických sudokopytníků a lichokopytníků mohli žáci vidět i jiná zvířata do této kategorie kopytníků spadající - např. různé druhy antilop, buvolů, sloni, hroši, nosorožci, žirafy, velbloudi atd.

    Výrazným zpestřením exkurze (prohlídky) byly odborné přednášky, které se týkaly osvětlení, některých zajímavostí s chovem zvířat a zároveň se mohli žáci přímo zúčastnit krmení, což bylo u některých kategorií zvířat velmi zajímavé. Více v naší fotogalerii či na facebooku.