SŠ Trhové Sviny
SŠ Trhové Sviny
SŠ Trhové Sviny
Náš Facebook:

vykřičníkChceš si při škole PŘIVYDĚLAT? Tak pojď studovat k nám. Za odvedenou práci při praxi u nás studenti DOSTÁVAJÍ ZAPLACENO! A nejen to, každý žák ZDARMA dostane od školy pracovní oblečení!

Školské poradenské zařízení

více zde  

Aktuální jídelníčky

Školní jídelna na 1.5.-31.5.2019

Junior Club na 17. 5. 2019
Junior Club na 20. 5. 2019

Aktuality

Lipenský dráček 1. ročník

   V pátek 16. 5. 2014 se v Loděnici Lipno a Kempu Modřín konal 1. ročník závodu na dračích lodích. Naše škola si takouvouto akci samozřejmě nemohla nechat ujít. I přes nepříznivé počasí našě loď doplula do cíle jako DRUHÁ.

   Dargonboating neboli pádlování na dračích lodích pochází z Číny, kde má už 2000letou tradici. Dračí loď je nepřehlédnutelná, měří 12,5 m, pádluje na ní 18-20 osob (10 napravo a 10 nalevo), má svého kormidelníka a bubeníka, který udává rytmus pádlování. Kouzlo dračích lodí spočívá především v jednoduchosti pohybu, v týmovém duchu a v atmosféře. "Což dokazuje fakt, že i přes deštivé počasí a 3 °C, se naši žáci nedokázali od lodi odtrhnout a příští ročník mají v plánu vyhrát". Pádlovat se naučí každý během několika minut. Jak dračí loď vypadá a jaká byla atmosféra na závodě zjistíte v naší fotogalerii či na našem facebooku.

Ještě jednou gratulujeme našemu týmu za skvělé DRUHÉ MÍSTO!