SŠ Trhové Sviny
SŠ Trhové Sviny
SŠ Trhové Sviny
Náš Facebook:

vykřičníkChceš si při škole PŘIVYDĚLAT? Tak pojď studovat k nám. Za odvedenou práci při praxi u nás studenti DOSTÁVAJÍ ZAPLACENO! A nejen to, každý žák ZDARMA dostane od školy pracovní oblečení!

Školské poradenské zařízení

více zde  

Aktuální jídelníčky

Školní jídelna na 1.4.-30.4.2019

Junior Club na 18.4.2019
Junior Club na 23.4.2019

Aktuality

Exkurze Ampér 2014

OPVK

 

   Dne 20.3.2014 se žáci naší školy, obor elektrikář, zúčastnili 22. ročníku mezinárodního veletrhu v oblasti elektrotechniky, elektroniky, automatizace, osvětlení a zabezpečení s názvem Ampér 2014 na výstavišti Brno. Návštěva veletrhu byla uskutečněna v rámci projektu „Budoucnost nás baví CZ.1.07/1.1.14/01.0039“.

   Více než 630 vystavovatelů prezentovalo na veletrhu své výrobky. Tyto byly oborově rozmístěny ve třech halách brněnského výstaviště. 264 společností z oborů elektroenergetiky předvádělo v největší z hal,
v hale P, vodiče a kabely, elektroinstalační techniku a inteligentní elektroinstalaci, pohony a výkonovou elektroniku, osvětlovací techniku a nářadí. Žáci zde mimo tradičních představitelů prezentovaných oborů, jako jsou společnosti ABB, SIEMENS, PHOENIX CONTACT, WAGO ELEKTRO, GHV TRADING, TRITÓN PARDUBICE, DCK HOLOUBKOV BOHEMIA, LAPP KABEL, shlédli technologie dalších zajímavých zahraničních společností. Nově zde byly zastoupeny i společnosti z Asie,Číny a Indie s technologiemi pro rozvod elektrické energie, elektroinstalaci a osvětlení.


    Neméně zajímavá byla i návštěva haly V, kde se žáci seznámili s aktuálními možnostmi a trendy v oborech automatizace, měření a regulace. V hojném počtu zde byla zastoupená technika pro automatizaci, řízení a regulaci, programovatelné automaty (PLC) a jejich příslušenství, mikrosystémy, roboty, automaty a manipulátory, platební a pokladní systémy a jiné.
V moderní hale F výstaviště zhlédli atraktivní expozice firem z oborů Elektronických součástek a modulů, Výrobních zařízení a komponentů pro elektroprůmysl a Optické a fotonické techniky. Již tradičně se představily společnosti HARTING, SENO, Komax, FISCHER Elektronic a mnoho dalších. Více v naší fotogalerii či na facebooku.