SŠ Trhové Sviny
SŠ Trhové Sviny
SŠ Trhové Sviny
Náš Facebook:

vykřičníkChceš si při škole PŘIVYDĚLAT? Tak pojď studovat k nám. Za odvedenou práci při praxi u nás studenti DOSTÁVAJÍ ZAPLACENO! A nejen to, každý žák ZDARMA dostane od školy pracovní oblečení!

Školské poradenské zařízení

více zde  

Aktuální jídelníčky

Školní jídelna na 3.6-28.6.2019

Aktuality

Exkurze Jarní výstavní dny SOME 2014

   Dne 19.2.2O14 se žáci naší školy, učebních oborů Opravářské práce a Zemědělec - farmář, zúčastnili exkurze pod názvem „Jarní výstavní dny“ firmy „SOME“ Jindřichův Hradec. Exkurze se uskutečnila v rámci projektu „Rozvoj technického vzdělávání v Jihočeském kraji CZ.01.O7./1.1.00/44:0007“.

   Novou techniku, kterou firma předváděla, účastníky velmi zaujala. Žáci věnovali předváděcí akci velikou pozornost a pravidelně se na jednotlivé stroje a strojní zařízení vyptávali. U každého exponátu, který se předváděl, byl odborný výklad a to jak po stránce obsluhy, tak hlavně byly zdůrazněny důležité parametry při údržbě a seřízení. Nová technika, která přichází do provozu jednotlivých podniků, vyžaduje dobře proškolené a manuálně zručné pracovníky, kteří budou mistrně obsluhovat tuto techniku. I proto je potřeba, aby se naši žáci neustále vzdělávali a zvyšovali si svoji kvalifikaci.

   Tato exkurze určitě přispěla k rozšíření obzoru a pohledu na nové technologie při sklizni plodin, zpracování půdy, setí a sázení. V neposlední řadě se žáci seznámili s novými typy traktorů, které se využívají v zemědělství. Více v naší fotogalerii nebo na facebooku.