SŠ Trhové Sviny
SŠ Trhové Sviny
SŠ Trhové Sviny
Náš Facebook:

vykřičníkChceš si při škole PŘIVYDĚLAT? Tak pojď studovat k nám. Za odvedenou práci při praxi u nás studenti DOSTÁVAJÍ ZAPLACENO! A nejen to, každý žák ZDARMA dostane od školy pracovní oblečení!

Školské poradenské zařízení

více zde  

Aktuální jídelníčky

Školní jídelna na 3.6-28.6.2019

Aktuality

Exkurze LIVA 2014

OPVK

 

   Dne 5.3.2O14 se žáci naší školy učebních oborů Opravářské práce a Zemědělec-farmář se v rámci projektu "Rozvoj technického vzdělávání v Jihočeském kraji" zúčastnili exkurze pod názvem „Velká jarní výstava LIVA“ firmy „LIVA“ Předslavice.

   Na rozšířené výstavní ploše bylo možné  seznámit se s bohatým sortimentem zemědělské techniky firem „CASE, KRONE, LEMKEN a VALTRA“ pro rok 2014. Zemědělská technika ,kterou firma předváděla, byla velmi zajímavá a pro žáky poutavá.  Hlavní pozornost žáků se soustředila na  kolové traktory, kterých bylo na výstavě celá řada, hlavně se jednalo o traktory firem „Valtra a Case“ Žáci věnovali předváděcí akci velkou pozornost a pravidelně vznášeli dotazy na jednotlivé stroje a strojní zařízení. U každého exponátu, který byl vystavován, byl proveden odborný výklad a to jak po stránce obsluhy, tak hlavně byly zdůrazněny důležité parametry při údržbě a seřízení jednotlivých strojů. Nová technika, která přichází do provozu u jednotlivých podniků, vyžaduje dobře proškolené a manuálně zručné pracovníky, kteří budou dobře tuto techniku udržovat a  obsluhovat. Z těchto důvodů je potřeba ,aby si i naši žáci neustále doplňovali vzdělání a zvyšovali si tak  svoji odbornou  kvalifikaci.

   Tato exkurze obohatila žáky o nové poznatky a trendy, které se v současné době uplatňují při sklizni plodin, zpracování půdy, setí a sázení. Doufáme, že tato exkurze zanechala u žáků trvalé poznatky, kterých budou moci využívat při dalším studiu a posléze uplatnit ve své budoucí profesní kariéře.