SŠ Trhové Sviny
SŠ Trhové Sviny
SŠ Trhové Sviny
Náš Facebook:

vykřičníkChceš si při škole PŘIVYDĚLAT? Tak pojď studovat k nám. Za odvedenou práci při praxi u nás studenti DOSTÁVAJÍ ZAPLACENO! A nejen to, každý žák ZDARMA dostane od školy pracovní oblečení!

Školské poradenské zařízení

více zde  

Aktuální jídelníčky

Školní jídelna na 1.5.-31.5.2019

Junior Club na 27.5.2019
Junior Club na 24.5.2019

Aktuality

Exkurze v přečerpávací elektrárně Dlouhé Stráně

OPVK

 

   Ve dnech 11. - 12. 6. 2013 se žáci naší školy, obor elektrikář, zúčastnili exkurze do přečerpávací vodní elektrárny Dlouhé Stráně. Tato akce byla uskutečněna v rámci projektu „Budoucnost nás baví CZ.1.07/1.1.14/01.0039“.


    Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé Stráně se nachází na říčce Divoká Desná v pohoří Jeseníky, u obce Loučná nad Desnou ,v okrese Šumperk. Elektrárna plní v elektrizační soustavě několik významných funkcí - statickou, dynamickou a kompenzační. Statickou funkcí se rozumí přeměna nadbytečné energie v soustavě na energii špičkovou - v době přebytku elektrické energie v síti (především v noci) se voda čerpá z dolní nádrže do horní a ve špičkách, v době nedostatku elektřiny, se v turbínovém režimu vyrábí elektrický proud. Dynamickou funkcí přečerpávací vodní elektrárny se rozumí schopnost plnit funkci výkonové rezervy systému, vyrábět regulační výkon a energii a podílet se na řízení kmitočtu soustavy. Kompenzační provoz slouží k regulaci napětí v soustavě.


   Elektrárna je řešena jako podzemní dílo. Technologický proces zajišťují dvě reverzní turbosoustrojí, každé o výkonu 325 MW. Výkon reverzní turbíny při čerpadlovém režimu činí 312 MW, při turbínovém až 325 MW. 


   Při prohlídce si žáci konfrontovali své teoretické znalosti s praxí výroby elektrické energie a její problematikou v návaznosti na životní prostředí. Součástí prohlídky byla návštěva informačního centra elektrárny, hala s turbo soustrojím, dolní a horní nádrž.

více v naší fotogalerii nebo na facebooku.