SŠ Trhové Sviny
SŠ Trhové Sviny
SŠ Trhové Sviny
Náš Facebook:

vykřičníkChceš si při škole PŘIVYDĚLAT? Tak pojď studovat k nám. Za odvedenou práci při praxi u nás studenti DOSTÁVAJÍ ZAPLACENO! A nejen to, každý žák ZDARMA dostane od školy pracovní oblečení!

Školské poradenské zařízení

více zde  

Aktuální jídelníčky

Školní jídelna na 3.6-28.6.2019

Aktuality

Exkurze v podniku Kolektory Praha a.s.

OPVK

 

   Dne 5.3.201 se žáci naší školy, obor elektrikář, zúčastnili exkurze v podniku Kolektory Praha a.s. Tato akce byla uskutečněna v rámci projektu „Budoucnost nás baví CZ.1.07/1.1.14/01.0039“.

   Kolektory jsou průchozí podzemní liniové stavby, které slouží k ukládání inženýrských sítí. Je v nich soustředěna převážná část sítí nezbytných pro zajištění chodu města (vodovody, teplovody, plynovody, kanalizace, energetické, telefonní a optické kabely). Síť kolektorů tvoří více než devadesátikilometrový labyrint chodeb a tunelů, výjimečných staveb sloužících k ukládání technických sítí, v dnešní době tolik potřebných pro plynulý chod velkoměsta. Výjimečnost této unikátní sítě tkví v její neviditelnosti a jednoduché přístupnosti. Kabely a potrubí vedené pod povrchem mají delší životnost, v případě závady či havárie nedochází k omezení provozu v místě poškození. Opravy jsou prováděny bez nutnosti rozkopávat chodníky a silnice, jsou vyřizovány rychleji, bez zbytečného zdržení a aniž by jakkoliv omezily život obyvatel v okolní zástavbě.           

   Exkurze v podniku Kolektory Praha a.s. byla další se zajímavých exkurzí, týkající se vykonávané činnosti  pracovníků oboru elektrikář  v praxi.

   Tentokrát  se  žáci přímo na místě, v podzemních prostorách, seznámili se systémem a pravidly pro ukládání kabelů v kabelových kanálech, a to včetně umístění protipožárních přepážek mezi jednotlivými úseky. Neméně zajímavý byl také původcův  výklad o zabezpečení kolektorů pro bezporuchový a bezpečný provoz tohoto díla. Více v naší fotogalerii nebo na facebooku.