SŠ Trhové Sviny
SŠ Trhové Sviny
SŠ Trhové Sviny

Otevřená cesta pro životní úspěch

Projekt klade důraz na postupy, podporující rovné příležitosti dětí a žáků, včetně dětí a žáků se speciálními vzdělávacími potřebami.

OPVK

 

Školní akademie na téma "Rasismus a xenofobie"

Ve dnech 20. a 29. 11. 2012 byla realizována poslední školní akademie v rámci projektu, a to na téma "Rasismus a xenofobie". Jako tradičně většina tříd vzala záležitost za svou a vystoupila s nástěnkami, prezentacemi či dokonce hraným filmem. Fotografie z akce jsou opět k dispozici v části Fotogalerie.


25. 10. 2012 workshop pro učitele

Proběhl worshop pro učitele na téma "Vyhoření". Lektorem byl Mgr. Petr Šulista, ředitel Pedagogicko-psychologické poradny. Fotografie z akce jsou v části Fotogalerie.


22. 6. 2012

V části Ke stažení jsou učební texty a otázky pro E-learning učitelů.


21. 6. 2012

Vyhodnotili jsme dotazník na téma Šikana. Výsledky jsou zajímavé - posuďte sami.


18. 5. 2012

Už máme fotky i z druhé části akademie, byly doplněny do naší galerie. Také žáci ze zbývajících tříd se zamýšleli a tvořili. Někteří se vyjádřili pomocí filmu, jiní zpracovali výsledky jednoduchého dotazníkového šetření.


11. 5. 2012

Akademie na téma Šikana proběhly podle plánu. Bylo potěšitelné, že vysoká úroveň většiny příspěvků vydržela i tentokrát. Nešlo však jen o technickou úroveň, ale především o zamyšlení nad tímto tématem. A o to přece šlo.
Nabízíme galerii z první části akademie.


2. 5. 2012

Workshop pro učitele se skutečně konal. Přinášíme několik fotografií z jeho průběhu.


1. 5. 2012

Nová počítačová klubovna na internátě už je nějaký čas v provozu, i když fotky zveřejňujeme až nyní. Připojení k internetu je formou wifi, takže jsme mohli připojit i soukromé notebooky ubytovaných žáků.


30. 4. 2012

V pondělí 30. 4. se pro učitele bude konat workshop "Stop šikaně".


27. 4. 2012

Dne 26. 4. proběhla úvodní lekce kurzu Moderní učitel - kurz technologií 21. století. Kurz bude dál pokračovat diferencovaně prezenční i distanční formou.
Náplní kurzu je kromě obecných témat (zálohování, bezpečnost, publikace) především zpracování digitálních učebních materiálů a obsluha příslušné techniky.


12. 4. 2012

Připravujeme se na druhé téma - Šikana. Akademie proběhne ve čtvrtek 10. 5. (třídy EZ4, KČF1, KČ3A, F3, EMT2, KP3, OP1 a OP3) a ve čtvrtek 17. 5. (EP3, KČ1A, KČF2, EMT1, EMT3, SUS1, SUS2, OP2).
Vystoupení jednotlivých tříd může mít jako minule formu nástěnky s komentářem, videa, scénky, písničky apod.


13. 3. 2012

V pondělí 12. 3. proběhl v rámci projektu workshop. Zde naleznete podklady pro e-learning účastníků.


5. 3. 2012

V pátek 2. března jsme s vybranými prezentacemi na téma "Záškoláctví" navštívili SOŠ ve Velešíně, kde připravují podobný projekt. Jak návštěva probíhala, poznáte nejlépe z fotografické galerie.


23. 2. 2012

Také druhá část školní akademie pro třídy sudého týdne proběhla podle plánu a vydařila se. Opět byl film (třída EP3) a promítané snímky od několika dalších tříd. EMT1 představila veřejnosti svoji Příručku záškoláka, ale například SUS2 už ví (a také to prozradila ostatním) "Proč chodit do školy".
Fotografie přidány do naší galerie.
A ještě něco navíc - dorazil velmi zajímavý text z první části akademie. Doporučujeme si přečíst a zamyslet se.


16. 2. 2012

Školní akademie (její první část)
ve středu 15. 2. skutečně proběhla. Se svými příspěvky vystoupili zástupci tříd, které v tom týdnu měly teoretickou výuku. Učitelé a zřejmě i sami žáci byli příjemně překvapeni, jaké tvořivosti jsou schopni. Přítomní viděli dokonce dva hrané krátké filmy!
Nejlépe ale atmosféru akademie poznáte z naší galerie.
P. S. Nad některými příspěvky by možná někoho mohlo napadnout, že záškoláctví spíš propagují. Spíš je ale ukazují "pod lupou", aby bylo tím jasnější, že tato cesta opravdu k ničemu dobrému nevede.


14. 2. 2012

Ve středu 15. 2. od 9.50 hodin proběhne v rámci projektu OPVK "Otevřená cesta pro životní úspěch" v kinosále
Školní akademie. Třídy, které mají vyučování v lichý týden (EZ4, KČF1, KČ3A, F3, EMT2, KP3) na ní předvedou, co si připravili na první téma -Záškoláctví. 

Pro zbývající třídy (EP3, KČ1A, KČF2, EMT1, EMT3, SUS1, SUS2 a OP2) akademie proběhne o týden později, tj. ve středu 23. 2. 2012.

Těšte se, fotky i různé materiály z akademie budou k dispozici na tomto webu.


7. 2. 2012

Už jsme tady s dalšími materiály z tématu Záškoláctví.

  • Pokud chcete chodit za školu a nevíte, jak na to - přečtěte si naši Příručku záškoláka. Pozorně čtěte zejména poslední stránky - možná se budete divit.
  • A takhle si jedna naše třída představuje Školu snů.
  • Vyhodnotili jsme úvodní dotazník tématu Záškoláctví, který žáci vyplňovali v v první polovině ledna 2012. Odpovídalo celkem 166 žáků všech oborů vyučovaných na naší škole. Věkové rozložení bylo od 16 do 20 let.

Samozřejmě to není všechno, na mnoha dalších materiálech se pracuje a ještě další jsou hotové, ale nestačili jsme je upravit pro publikaci.

A ještě poznámka.

Jedná se o autentické práce žáků, které "nevyjadřují oficiální stanovisko školy" Usmívající se. Velmi užitečné však je, že žáci i učitelé začali o problému přemýšlet z trochu jiného pohledu než doposud.


31. 1. 2012 

Práce na projektu se rozbíhají. Ožívají nástěnky, učitelé i žáci. Chystá se výběrové řízení na nákup technického vybavení pro projekt.

Na této stránce vás budeme aktuálně informovat a zveřejňovat zde materiály z projektu.

Základní informace o projektu můžete získat na tomto odkazu (PDF).

Dále již máme jednu galerii fotografií z průběhu prací.

Co nejdříve dodáme další materiály.