SŠ Trhové Sviny
SŠ Trhové Sviny
SŠ Trhové Sviny

Domov mládeže

   Domov mládeže zajišťuje výchovu, stravování a ubytování ve dnech školního vyučování a ve dnech školnímu vyučování bezprostředně předcházejících. V běžném týdnu je DM v neděli otevřen od 19 hodin, v pátek do 14 hodin.

   DM je vybaven studovnami, výpočetní technikou, kinosálem, kuchyní a jídelnou. Ve volném čase je v provozu posilovna, kterou mohou žáci plně využívat. Dále je možnost se věnovat zájmovým kroužkům pod vedením vychovatelů DM (kopaná, stolní tenis, odbíjená, gymnastika, plavání).

společná místnost pc klubovna pokoje

   Domov mládeže je zařazen podle vybavenosti do I. kategorie. Žáci jsou ubytováni v třílůžkových pokojích pokud možno podle oboru. Cena za ubytování, kterou stanoví § 5 vyhlášky č.108/2005 Sb., činí za měsíc 800 Kč, za 14 dnů 400 Kč (v době vánočních prázdnin a jarních prázdnin je snížena částka o 200 Kč). Žáci se mohou ubytovat na celý měsíc nebo pouze během školy nebo praxe.

   Domov mládeže je přísný ve výchově a dbá především o efektivní a soustavnou přípravu na vyučování s cílem úspěšného zakončení zvoleného studijního programu. DM netoleruje požívání alkoholu, kouření, požívání psychotropních a omamných látek, rasismus, šikanu a jiné asociální jevy.

Další fotky naleznete v naší fotogalerii.

 

Domov mládeže

tel.: 702 133 125